Hoşgeldiniz RigorZ -Forum İlk Türkce Online Zombi Survivor Oyunu!

Anket Başlığı: Bu konu sizin için yararlı oldu mu?
Evet
Eksik yerler mevcut
Hayır
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.89/5 - 45 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5RigorZ - İpuçları ve Stratejiler.

#1
resim

Merhaba, Rigor Z oyuncuları!

Öncelikle ipuçlarından başlamak istiyorum. Aramıza yeni katılan kullanıcılar içn etkili bir konu olacaktır.

Oyuna başladığınız anda ihtiyaç duyduğunuz ekipmanlar üzerinizde bulunacaktır. Bunun yanı sıra, bu ekipmanları tazeleyip hayatta kalma aşamasına geçebilirsiniz. Zombiler ses odaklı hareket etmektedir. Grup olarak değil de tek başınıza hareket ediyorsanız, yapmanız gereken şey sessiz bir şekilde ilerlemek olacaktır. " Polis Karakolları, Hastahaneler, İtfaiye İstasyonları, Okul " gibi yerlere gidiş yaparak gerekli envanterlere sahip olabilirsiniz. Zombilere genel olarak yakın silah ile saldırı yapmanızı tavsiye ederim. İkincil ateşli silahlar oldukça fazla ses çıkartmakta ve zombiler tarafından tepki almaktadır.

Önceliğiniz, içecek ve yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılamak olmalıdır. Bu eksikleri giderdikten sonra oyunun keyfini almaya başlayacaksınız. Ormanlar diğer açık bölgelere daha avantajlıdır. Orman içerisinde rahatlıkla kamufle olabilirsiniz, diğer kullanıcılardan saklanabilir ve gün boyu orada ilerleyebilirsiniz. Gün içerisinde üç-dört bina veya evlere giriş yapmanız sizin için gerekli olan temel ihtiyaçları karşılamak için yeterli olacaktır. Bunların ardından, sadece hayatta kalmak için savaşmanız yeterli olacaktır.

Oyun içerisinde, sıkıldınız ve envanterinizde yeterli ihtiyaçlarınızı bulunduruyorsanız. Zombi avına başlayabilirsiniz, zombilerin yanında insanların olabileceğini unutmayın. Onlar size karşı bir tehdit alırsa, size ateş açabilir ve öldürebilirler. Bu konuda her zaman dikkatli ve kamufle bir şekilde ilerlemekte fayda vardır. Bunların dışında, oyuna ilk olarak ' PVE ' sunucularında girmenizde büyük bir fayda vardır. Burada, diğer kullanıcıları öldüremezsiniz ve onlarda sizi öldüremez. Zombilere karşı direniş sağlayabilirsiniz. ' PVE ' sunucuları oyuna alışmak için büyük bir etkendir. Tek başınıza devam ediyorsanız daima stratejik bir şekilde hareket etmeyi unutmayın bu hayatta kalmanız için önemli bir husustur. Oyun içerisinde, sürekli koşarak ilerlemekten ziyade yavaş tonda ilerlemeyi seçebilirsiniz, bu size görüş ve farkındalık olarak kolaylık sağlayacaktır. Koşma seçeneğini, acil durumlar da kullanırsanız hayatta kalma şansınız bir o kadar artacaktır.

Hayatta kalmayı istiyorsanız, uygulamanız gereken adımlar şunlardır; ' Gözlemle - Odaklan - Hareket et ' bunu şu şekilde açabiliriz; Bir bölgeye gittiğiniz zaman bölgeyi rahatlıkla gözlemleyebileceğiniz bir yere geçiş yapın ve yere yatın. Etrafı iyice gözlemleyin ve girmek istediğiniz evi belirleyin etrafında ki giriş yollarını ve zombilerin yerlerini gözlemleyin. Ardından harekete geçin ve dikkatli, sessiz bir biçimde hareket edin. Bu üçlüyü uyguladığınız taktirde hayatta kalma avantajınız bir o kadar artacaktır. Oyun içerisinde ki kısayolları kullanmaktan çekinmeyin, bu sizin yararınıza olacaktır. Kısayol tuşları zaman konusunda büyük avantaj sağlayacaktır. Son olarak, ' PVE ' modunda oyun içerisinde bulunan güvenli bölgelere rahatlıkla giriş çıkış yapabilirsiniz. Bu tür bölgelerde herhangi bir zombi bulunmak ancak diğer ' PVP ' modunda çok daha dikkatli olunması gereklidir. Burada, hem insanlar hemde zombiler sizin için bir tehdit oluşturacaktır.

Kısayollar

Karaktere bakış açınızı değiştirme ~ C
Haritayı açma ~ M
Çantayı açma ~ I
Yakınınızda bulunan kişilerle iletişim ~ F1
Sunucuda bulunan herkes ile iletişim ~ F2
Takımınızda ki kişilerle ile iletişim ~ F3
Eşyalar - NPC'ler ile iletişim ~ E
Eğilme ~ CTRL
Yere yatma ~ Z
Nişan alma ~ Mouse Sağ
Ateş etme ~ Mouse Sol
Sunucudaki aktif oyuncuları görme ~ TAB
Hızlı Koşma ~ SHIFT

Hazırlayan; byrosa*
#2
Yeni başlayanlar için yararlı bi konu
#3
Çalışma için teşekkürler,SABİT.
#4
Teşekkürler, konuda bulamayıp ekstra olarak merak ettiğiniz hususlar mevcutsa bildirmekten çekinmeyin, yardımcı olunacaktır.
#5
Teşekkürler..
#6
Colorado çok büyük bir map olduğu için kasıyor.Battle haritası kısadır.Oyun kalitesini çözünürlüğü düşür.Pc deki diğer gereksiz işlemleri sonlandır kasması biraz daha düşer
#7
ipucu ve stratejiden ziyade daha çok rehber havasında hatta konu başlığının rehber olarak değiştirilmesi gereken, yeni başlayan oyuncuların çoğu sorusuna cevap bulabilecekleri güzel bir konu olmuş. Imla ve yazım hataları hariç Türkçe'mizi de gayet güzel kullanmış olduğun için ayriyetten teşekkür ve tebrik ediyorum. Tüm gençlere de Türkçe'mizi katletmemeleri doğrultusunda çağrı yapıyorum. :)
WWW
#8
emegine saglık
WWW
#9
YARARLI KONU TEŞEKKÜRLER.resim


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba #RigorZ Oyuncuları... RZGM 1 1,108 13.07.2017, Saat: 12:34
Son Yorum: UTKU

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:


1 Ziyaretçi